În fapt: În 2011 Radio România a cumpărat Radio Chișinău ca să nu fie cumpărat de ruși. A fost o mișcare inteligentă făcută de niște români cot la cot cu tovarășii noștri unguri. Cazul a fost anchetat în 2012 și dosarul a fost clasat. Nu a fost prejudiciu. A fost o investiție inteligentă.
Cum e traducerea:
„Ia mai dati-va-n plm de idioti, că vindem radioul la rusi si punem banii pe masă și gata! Tătă lumea fericită ca România nu a dat 5 mil de euro să securizeze un esențial instrument de propagandă ce putea deveni o mega trompetă rusească. Si toată lumea la casele lor si ftm in gură interesul național că pe noi nu ne duce capul mai mult. În loc să vedeți interesul național voi ne fwteți că de ce am dat banii în hârtii de 100 și nu în d’alea de 50!!”
Că a înjurat și a fost vulgar? Awww…iepurașilor duși la biserică, mvaiii…asta frumusețea limbii noaste. Așa, unde scrie ca nu ai voie sa vorbești vulgar? Toti șoferii să iși dea demisia! Adică ne dăm demisia că am înjurat ca mvaaai…che urât a vorbit domnul ungur.
Dar nu ne dăm demisia că
– Furăm
– Plagiem
– Înșelăm
– Facem trafic de influență… și toate cele făcute de pesedea si penelea.
Nu nu nu…astea nu sunt vulgare.
A…că e ungur?
Bai, dacă ne uitam înapoi 30 de ani o sa vedem ca UDMR-ul a avut singurii politcieni profesioniști din țara asta. Singurii. Singurii care au fost constant bine pregătiți și care și-au făcut treaba în interesul național. În 30 de ani niciun ungur nu a trădat România. Din contră. Au tras cot la cot cu noi. Tot ei au fost cei care au zis „alooo! Mai usor cu pianul Ținutului Secuiesc pe scari”, de exemplu.
Acum un an ne crăpa buza să iasă la vot să diminueze din procentele suveraniștilor rusofili. Toata lumea zicea la Nicușor „se bazeaza clar pe alea 5% de la unguri” Erau si singurele procente adevărate, că in rest țara asta era făcută cu capul din toate pozițiile. Si faptul ca după o prosteala din asta mizerabilă si-a dat demisia, e cu atât mai onorabil.
Îi mai țineți minte pe Ciucă, pe Bode?….nimic vulgar acolo…



